Dietetyka - Forma Fitness Club

Dietetyk przyjmuje:
– poniedziałek 12:00 – 20:00 Natalia
– wtorek 19:30 – 20:30 Karol
– środa 12:00 – 20:00 Natalia
– czwartek 13:00 – 17:00 Karol
– piątek 19:30 – 20:30 Karol
Oferując naszym klientom profesjonalne konsultacje dietetyczne pragniemy zaspokoić ich indywidualne potrzeby i oczekiwania. Zależnie od opracowanego programu  przygotowana przez nas dieta może wpłynąć na poprawę ogólnego stanu zdrowia, nadbudowę masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej lub poprawę samopoczucia.

W naszym gabinecie otrzymasz:

 • poradę dietetyczną oraz suplementacyjną wraz z zaleceniami oraz przykładowym jadłospisem
 • analizę składu ciała metodą BIA (bioimpedancja elektryczna)
 • dopasowany indywidualnie do Twoich potrzeb program żywieniowy lub żywieniowo-suplementacyjny.

ANALIZA SKŁADU CIAŁA

BIA (Bioelectrical Impedance Analysis — bioimpedancja elektryczna) jest nieinwazyjną metodą analizy składu ciała wykorzystującą opór elektryczny organizmu, czyli tzw. impedancję. Wykonywany za pomocą nowoczesnego aparatu TANITA pomiar, jest bardzo prosty, rzetelny i bezpieczny.

Badanie opiera się na fakcie, iż poszczególne tkanki organizmu, w zależności od zawartości w nich wody, wykazują różny opór na prąd elektryczny. Tkanka mięśniowa, zawierająca w swym składzie znaczne ilości wody, jest bardzo dobrym przewodnikiem elektryczności, w przeciwieństwie do tkanki tłuszczowej.

Regularne pomiary bioimpedancji podczas programu dietetycznego umożliwiają kontrolę zmian składu ciała i pomagają odpowiednio korygować dietę, gdyż bardzo często nie zmiana wagi, lecz zmiana składu ciała jest wyznacznikiem efektywności prowadzonego programu dietetycznego.

Aparat TANITA pokazuje powierzchnię, jak i wagę otłuszczenia organów wewnętrznych- serca, wątroby, nerek, płuc. Na tej podstawie wskazujemy grupę ryzyka jeżeli chodzi o możliwe choroby związane z takim otłuszczeniem i dobieramy indywidualny program żywieniowy.

Monitorowanie składu ciała jest najlepszym sposobem by pokazać pacjentom korzyści, jakie mogą odnieść w trakcie procesu utraty wagi przez stosowanie odpowiedniej diety. Dokładnie odczytane parametry opisujące skład masy ciała pozwala na ich szczegółowe poznanie, przedyskutowanie czy należy je zmienić i wdrożenie odpowiedniego programu utraty lub wzrostu wagi dla badanego pacjenta. Spersonalizowane odczyty pozwalają pacjentowi zrozumieć wpływ odpowiedniej diety na jego ciało, a co za tym idzie sprawią, że poczuje się on bardziej zmotywowany i usatysfakcjonowany.

Przed pierwszą wizytą

Zastanów się jaki jest Twój cel wizyty, jak również przemyśl jakie efekty diety Ciebie zadowolą. Podczas wuzyty zostanie wykonana analiza składu ciała,

Pierwsza konsultacja

Wizyta trwa około 60 minut. Na spotkaniu nasz dietetyk i specjalista ds.suplementacji przeprowadza szczegółowy wywiad żywieniowy oraz zdrowotny. Wywiad zaczyna się od pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała.

Przy ustalaniu strategii i układaniu programu dietetycznego pod uwagę brane są następujące elementy:

 • cel jaki chcą Państwo osiągnąć
 • aktywność fizyczna /uprawiana dyscyplina sportowa
 • styl życia/pracy oraz dotychczasowy sposób odżywiania
 • zapotrzebowanie energetyczne organizmu oraz skład ciała
 • choroby oraz dolegliwości zdrowotne (warto przed wizytą wykonać morfologię obejmującą lipidogram oraz poziom kwasu moczowego)
 • możliwości czasowe oraz finansowe
 • preferencje smakowe i kulinarne.

Już na pierwszym spotkaniu ustalany jest wstępny plan żywienia oraz zmiany, jakie możliwie szybko należy wprowadzać do stylu życia.

Z gabinetu wychodzą Państwo z konkretnymi zaleceniami, które mają być realizowane do następnej wizyty.

Na kolejnej wizycie

 • wykonywana jest analiza składu ciała oraz omawiane zostają wyniki.
 • otrzymują Państwo indywidualnie opracowaną dietę w formie papierowej(dodatkowo płatna), która ma służyć doprecyzowaniu i wprowadzeniu ewentualnych modyfikacji do, ustalonych na pierwszej konsultacji, zaleceń żywieniowych. Przeprowadzane są również kontrolne pomiary antropometryczne.
 • otrzymują Państwo dalszą część przykładowego jadłospisu oraz materiały edukacyjne, których znajomośc sprawdzana zostaje przy następnym spotkaniu.

Kolejne spotkania

mają miejsce co 2 – 4 tygodnie. Są to kontrolne konsultacje wraz z analizą składu ciała oraz pomiarami antropometrycznymi, mające na celu monitorowanie efektów, analizę postępów oraz modyfikacje programu żywienia w zależności od potrzeb. Na każdym ze spotkań każdy z klientów otrzymuje również kolejne materiały edukacyjne.

Usługi

Konsultacje dietetyczne (1 godzina) 60 zł
Analiza składu ciała 20 zł
Konsultacje w trakcie diety wraz z analizą składu ciała 40 zł
Pakiet 6 x konsultacja w trakcie diety wraz z analizą składu ciała / 1 wizyta GRATIS! (ważny 3 miesiące) 200 zł
Dieta 7-dniowa 60 zł
Dieta 14-dniowa 100 zł
Dieta sportowa wraz z suplementacją 100 zł