Masaże - Forma Fitness Club

Forma_Fintess_Club_Kartuzy_Masaze

Masaż sportowy

  • Istnieje kilka rodzajów masażu sportowego. Jednym z nich jest masaż sportowy prewencyjny, który skupia się na okolicy ciała, która jest narażona na kontuzje ( np. staw ramienny, odcinek lędźwiowy, kończyny dolne). Terapeuta używa technik, które pozwalają na rozluźnienie mięśnia. Często też doradza odnośnie rozciągania mięśni i ćwiczeń, które pomagają w uniknięciu urazów
  • Kolejnym rodzajem jest masaż sportowy, który przygotowuje do aktywności fizycznej, treningu. Dla biegaczy jest to np. masaż nóg. Jest on bardzo energiczny, techniki użyte przez terapeutę, mają na celu rozgrzanie i przygotowanie mięśni do aktywności fizycznej, przez co zmniejsza się ryzyko kontuzji.
  • Ostatnim rodzajem jest masaż sportowy po treningowy. Jest to masaż wolniejszy i delikatniejszy w porównaniu do wyżej wymienionych. Celem jest zmniejszenie powysiłkowego napięcia mięśni i usprawnienie krążenia krwi i limfy. Skraca czas regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym.

Masaż rehabilitacyjny

Jest to zabieg, który koncentruje się na okolicach ciała, w których nastąpiło do przeciążeń ( np. plecy, bark, kończyny dolne). Nadmierne napięcie mięśni i tkanek okołostawowych może powodować ból, dlatego głównym celem masażu jest przywrócenie balansu napięcia mięśni. Terapeuta często używa technik masażu głębokiego, które pozwalają na dotarcie do głębiej położonych tkanek. Nieodłącznym elementem zabiegu są też wskazówki na temat ćwiczeń, jakie klient może wykonywać w domu, co pozwoli na szybsze przywrócenie równowagi.


Kinesipo Taping

Do zabiegu masażu sportowego i rehabilitacyjnego istnieje możliwość dołączenia bardzo popularnej techniki, jaką jest dynamiczne plastrowanie mięśni. Plaster nosi się od 3 do 5 dni po zabiegu, co przedłuża efekt masażu.


Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to połączenie dwóch technik: z jednej strony stonowany i delikatny, a jednak oddaje twoim mięśniom siłę i ciepło rąk terapeuty, przez to głęboko odpręża ciało i umysł.


Masaż relaksacyjny

Masaż którego podstawą jest technika masażu klasycznego, rewelacyjnie odpręża, poprawia samopoczucie oraz przepływ energii usuwając napięcia nerwowe i mięśniowe. a oryginalne wonne olejki pozwalają poczuć się Tobie naprawdę wyjątkowo.


Masaż gorącymi kamieniami

Rozgrzane kamienie wulkaniczne w kontakcie z ciałem przekazują relaksujące ciepło i niepowtarzalną energię przywracając jej optymalny przepływ w kanałach i czakrach energetycznych całego ciała. Głęboko relaksują, rozgrzewają organizm, przyśpieszają krążenie krwi, rozluźniają napięcie mięśni, działają odprężająco na całe ciało.

Polecamy ten masaż osobom przemęczonym, zestresowanym, o podwyższonym napięciu mięśni. Wskazany jest także w dolegliwościach reumatycznych, mięśniowych, stawowych i nerwobólach


Masaż relaksacyjno-leczniczy pleców

Stanowi on jedną z metod fizjoterapeutycznych, której zadaniem jest przywrócenie sprawności ogólnej. Stosuje się go również w celach profilaktycznych, gdyż zapobiega zaburzeniom ustroju. Jest jednym ze sposobów likwidowania stresu i jego skutków negatywnie wpływających na nasze samopoczucie i kondycję psychofizyczną. Masaż ten usprawnia, wycisza i stabilizuje pracę całego organizmu.


Masaż stemplami ziołowymi

Masaż wykonywany przy pomocy specjalnie przygotowanych wcześniej przez terapeutę stempli, do budowy których wykorzystuje się odpowiednią mieszankę ziół (w zależności od oczekiwanego efektu), płótna i taśmy bawełnianej oraz ciepłych kamieni wulkanicznych.

Przed zabiegiem stemple zanurzone są w olejku z roztopionego masła Karite i podgrzewane w specjalnych kominkach. Tak przygotowanymi stemplami wykonuje się masaż całego ciała. Warto dodać że masło Karite zawiera duże ilości witamin i posiada znakomite właściwości odżywcze i pielęgnacyjne dla skóry.

Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Intensywnie wydzielający się zapach oraz ciepło ze stempla sprawia, że ciało i umysł są wprost niebiańsko zrelaksowane


Masaż Hawajski Lomi Lomi

Długi, pełny masaż przeprowadzany według zasad prastarego rytuału, Klub fitness Forma to jedno z nielicznych miejsc autentycznego masażu Lomi Lomi.

Lomi Lomi jest idealnym środkiem na wszechobecny stres, zmęczenie, pośpiech i na nadmiar negatywnych bodźców docierających do nas z zewnątrz. A wszystko to w ciepłej atmosferze, przy blasku świec, naturalnych kadzidłach i muzyce hawajskiej.


Masaż stóp z elementami akupresury

Wpływa na zmniejszanie napięcia nerwowego uwalniając od stresu, bólu, doskonale rozluźnia i relaksuje. Naukowo opracowana metoda terapeutyczna uzupełniająca leczenie wywodząca się z wieloletniej tradycji pokoleniowej, opartej na doświadczeniu i sprawdzonej w praktyce.


 
Zabieg redukujący celulit z algami i peelingiem

Połączenie masażu klasycznego z wyszczuplającym działaniem alg morskich, zabieg poprzedza niezwykle przyjemny peeling solny całego ciała, a zwieńczeniem zabiegu będzie nałożenie nawilżającego kremu.

 

Nazwa masażu Czas trwania:Cena

Masaż klasyczny / Masaż relaksacyjny / Masaż rehabilitacyjny 60 min 80 zł
Masaż rehabilitacyjny (plecy) 45 min 70 zł
Masaż rehabilitacyjny (plecy) 30 min 50 zł
Kinesiotaping 15 min 20 zł
Masaż gorącymi kamieniami 60 min 100 zł
Masaż stemplami ziołowymi 90 min 120 zł
Masaż Hawajski Lomi Lomi 90 min 150 zł
Masaż stóp z elementami akupresury 30 min 40 zł
Zabieg redukujący cellulit z algami i peelingiem 90 min 120 zł
Konsultacja z fizjoterapeutą 15 min 30 zł